Primăria Telega vă aduce la cunoștință

În comuna noastră, până la data de 6 aprilie 2020, nu s-a confirmat niciun caz de infectare cu COVID-19. Sunt 33 de persoane în autoizolare la domiciliu, iar în carantină nu se află nicio persoană. Se continuă verificarea cetățenilor veniți din alte țări de către Poliția Rurală și Poliția Locală. Pentru cei interesați, precizăm că formulare de „Declarație pe proprie răspundere” se pot procura și de la sediul Primăriei.
– Numărul de telefon în vederea rezolvării unor probleme de ajutor social – 0244.368.700.
– Numărul de telefon pentru obținerea unor informații de la Primărie – 0244.368.468.
În vederea combaterii răspândirii noului coronavirus, facem în continuare apel la cetățeni să rămână acasă!
Primarul comunei, Ilie Gheorghe

Acest articol a fost publicat în Uncategorized. Salvează legătura permanentă.

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *